466 CAMEL CIR

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3513-75-3-5

$38 810
Assessed Value
$130 040
Market Value
Annual Tax
$13 810
Taxable Value
Ownership
OwnerBOYD, BENNY A JR
Mailing Address466 CAMEL CIR COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1961
Living Area932 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Just (Market) Value$130 040
Assessed Value$38 810
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 810